Alex
wesoły, energiczny
z początku nieufny
łagodny dla większości psów
Alex to piękny, około trzyletni pies średniej wielkości, który przyciąga wzrok swoją zdrową i lśniącą sierścią. Jego wygląd jest tylko częścią jego uroku – Alex to pies o delikatnym charakterze, który na początku potrzebuje trochę przestrzeni, aby poczuć się bezpiecznie. Ze względu na swoją nieśmiałość, Alex boi się nowych osób i może obszczekiwać ze strachu, ale nie jest agresywny. Gdy już zaufa swojemu opiekunowi, staje się w niego zapatrzony jak w obrazek, oddając całą swoją lojalność i miłość. Alex jest bardzo inteligentnym psem, który chętnie uczy się nowych rzeczy. Jego zapał do nauki i współpracy sprawia, że jest wspaniałym towarzyszem do treningów i wspólnych aktywności. Jeśli chodzi o relacje z innymi psami, Alex akceptuje większość suczek, natomiast jego stosunki z samcami bywają różne. Ze względu na swoją delikatną naturę i potrzebę spokoju, nie będzie odpowiedni do rodziny z małymi dziećmi. Szukamy dla Alexa wspaniałego domu, gdzie będzie mógł stać się pełnoprawnym członkiem rodziny. Jeśli jesteś gotowy dać mu czas i przestrzeń, której potrzebuje na początku, Alex odwdzięczy się bezgraniczną miłością i wiernością. Przyjdź i poznaj Alexa – on czeka na kogoś, kto zobaczy w nim to, co najlepsze i da mu szansę na szczęśliwe życie.