Sterylizacja jest potrzebna.
Sterylizacja jest potrzebna.
Jak co roku, od maja do października, do schroniska trafiają kocięta. Często chore, zaniedbane, wychudzone i co najgorsze nikomu niepotrzebne. Niechciane przez nikogo. Będące problemem, bo ich kocia mama powiła je w czyjejś piwnicy, szopie, domku narzędziowym. Nie wiadomo kto jest właścicielem kotki i czy w ogóle jest jakiś właściciel.
Odchowanie kociąt w schronisku jest bardzo trudne. Tworzenie większych stad na małej przestrzeni powoduje, że koty popadają w apatię, spada ich odporność. Pomimo starań opiekunów przestają jeść, pić i po prostu umierają. Radosny dla wielu okres wakacyjny jest w schronisku okresem ciężkiej pracy często obarczonej traumą z powodu częstych padnięć kociąt.
Na maluchy, które uda się uratować niestety też nie zawsze czeka upragniony dom. Pojawiają się w schronisku w czasie gdy na wielu podwórkach pojawiają się również masowo kocięta. Szanse tych schroniskowych na adopcję spadają do zera. Ich adopcja jest problematyczna. Trzeba przecież podpisać umowę, że się będzie o nie dbało …. Taki stan rzeczy to niestety ciągle efekt braku odpowiedzialności i braku dbałości o swoje zwierzęta.
Jedynym sposobem na zapobieganie takiej sytuacji jest sterylizacja kotek. Dlatego prosimy i apelujemy do Państwa, bądźcie dobrymi właścicielami i wysterylizujcie swoje koty. Kociąt naprawdę nie zabraknie.
O sterylizacji z medycznego punktu widzenia możecie Państwo przeczytać w artykule lek. Weterynarii Sylwii Meisnerowskiej (tekst).
W gminie Gostyń co roku przeznacza się pewną sumę na dopłaty do sterylizacji. Pokrywa się 50% kosztów zabiegów sterylizacji/kastracji psów i kotów. Warto się tym zainteresować, ponieważ koszt takiego zabiegu to około 100-300 zł. Stowarzyszenie Noe prowadzi rozmowy z sąsiednimi gminami aby stworzyć tam również taką możliwość. Co roku Noe finansuje sterylizację kilkudziesięciu kotek. Mamy jeszcze pieniądze na ten cel i pragniemy zachęcić Was do wzięcia udziału w naszej „Akcji - sterylizacji”. Obejmie ona kotki, których właściciele mieszkają w gminach Borek, Piaski, Gostyń.
Mamy 1500 zł i do wyczerpania tej sumy oczekujemy na Państwa zgłoszenia na priv na naszym fb (fb Schronisko Gostyń Stowarzyszenie Noe). Można zgłosić kotki karmiące, poczekamy ze sterylizacją do odpowiedniego momentu. Zabieg zostanie wykonany w gabinecie Silvet Gabinet Weterynaryjny Sylwia Meisnerowska. Sterylizowane będą kotki wychodzące.
Start od 25 lipca br.)

Schronisko dla zwierząt: Dalabuszki 38a, 63-800 Dalabuszki

609 184 745, 785 391 832
schronisko@stowarzyszenienoe.pl