Wydarzenie, 7 września 2021
Nowe kojce z wybiegami w przytulisku w Smogorzewie
Każdego roku staramy się poprawiać warunki w przytulisku dla bezdomnych psiaków. Do tej pory były to wybiegi, dzięki którym psy nie są stale zamknięte w kojcach, ale mają możliwość biegania na większej przestrzeni. W tym roku baza przytuliska powiększyła się o 3 nowe kojce z „mini” wybiegami. Kojce o wym. 2m x 3m są bardzo solidnie wykonane, ocynkowane ogniowo, dodatkowo przerwa pomiędzy elementami bocznymi kojca a belką dachową jest zabezpieczona deską. Każdy kojec ma swój wybieg o wym. 3m x 3m, dzięki czemu pies może załatwiać swoje potrzeby na zewnątrz, ułatwia to lepsze utrzymanie czystości w kojcu oraz daje psu możliwość swobodnego poruszania się. Kojce są ustawione na betonowych płytach, a wybiegi zostały zabezpieczone krawężnikami, aby uniemożliwić ewentualne ucieczki psów przez podkopanie.

Inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie Gostyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt NOE, które sfinansowało zakup 3 kojcy z wybiegami. Dziękujemy Wójtowi oraz Zakładowi Usług Komunalnych w Piaskach za szybkie przygotowanie terenu, położenie płyt betonowych pod kojce, oraz zamontowanie krawężników pod wybiegami. Dziękujemy również osobom prywatnym za zakup nowych ocieplonych bud.

Szczególne podziękowania należą się wszystkim osobom, które wspierają Gostyńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt NOE poprzez darowizny czy oddanie 1%. Dziękujemy, że pomagacie nam pomagać! W ten sposób każdy darczyńca dokłada swoją cegiełkę do polepszenia życia bezdomnych psiaków.